Whatsapp Reklam - Gezgin Ajans A.Ş. ®

Whatsapp Reklam

Whatsapp Durum Sponsorlu Reklam

2017 dördüncü çeyrek rakamlarına göre WhatsApp aylık 1,5 milyar aktif kullanıcıya ve 60 milyar mesaja ulaştı. Uygulama Temmuz ayında mesajlaşma tarafında günlük 1 milyar, aylık olarak ise 1,3 milyar aktif kullanıcıya sahipti. Her geçen gün kullanıcı sayısının artması ile Mark Zuckerberg'ın whatsapp üzerinde kullanıcılar tarafından gelir elde etmeye ve işletmeler için farklı adımlar atılacağı konuşulanlar arasındaydı.

Açıklanan rakamlara göre Snapchat‘ten kopyalanan Hikayeler özelliği ise Hikaye paylaşımı konusunda hem Instagram’ı hem de WhatsApp’ı zirveye taşıdı. Bu konuda Snapchat’i sollayan iki uygulamadan; Instagram birinci sıradayken WhatsApp ikinci sırada. Bu iki uygulamanın Hikayeler özelliği ise geçtiğimiz Kasım ayında günlük 300 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı.

Geçtiğimiz aylarda sızıntılarıyla ünlenen WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan son bilgilere göre, Facebook, WhatsApp reklamları üzerinde çalışmaya başladı. Kullanıcıları bir hayli üzecek, işletmeleri sevindirecek olan WhatsApp reklam dönemi ile birlikte, artık durumlar sekmesinde reklamlar gösterecek.

WhatApp Reklam çalışmaları ve internet reklamcılığı hakkında ki sorularınız için bizimle 0312 911 23 02 numaralı telefondan uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

ARAYIN

WhatsApp WhatsApp