Kurumsal Web Tasarım | Gezgin Ajans A.Ş. ®

Kurumsal Web Tasarım

Web siteniz dijital ortamda markanız hakkında detaylı bilgi verir, ürün ve hizmetleriniz hakkında potansiyel müşterilerinize sizi ayna gibi yansıtır. Bu nedenle biz, web sitenizin markanızın pazarlama stratejisinde önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz.

Gezgin Ajans olarak tasarım ve yazılım ekibimiz web sitenizi hazırlamadan önce markanız hakkında araştırma yapar, rakiplerinizi ve sektörü inceler. Bu araştırma ve incelemelerden elde edeceği verileri kendi deneyimleri ve yaratıcılıkları ile birleştirerek markanıza uygun bir konseptte web sitenizi tasarlar. Web sitenizin tasarım açısından güçlü olmasına dikkat ederken kullanıcı dostu fonksiyonlara da sahip olmasına da özen gösterir.Siz müşterilerimize görsel açıdan gelişmiş, ilgi çekici, kullanılabilir ve ulaşılabilir web siteleri hazırlıyoruz.

Kurumsal Web Tasarım Paketleri

%100 Mobil ve SEO Uyumlu Web Site Tasarım Hizmeti
Standart
 • Yönetim Paneli Var
 • Mobil & Tablet Uyumlu
 • Seo Altyapısı
 • 5 Alt Sayfa
 • Lisanslı Görseller
 • WhatsApp
 • Arama butonu
 • Google Search Console Ayarları
 • Google Analytics

Fiyat Sorun

0545 123 14 06
dots
Plus
 • Yönetim Paneli
 • Mobil Uyumluluk
 • Seo Altyapısı
 • 10 Alt Sayfa
 • Lisanslı Görseller
 • WhatsApp
 • Arama butonu
 • Google Search Console Ayarları
 • Google Analytics

Fiyat Sorun

0545 123 14 06
dots
Premium
 • Yönetim Paneli
 • Mobil Uyumluluk
 • Seo Altyapısı
 • 30 Alt Sayfa
 • Lisanslı Görseller
 • WhatsApp
 • Arama butonu
 • Google Search Console Ayarları
 • Google Analytics

Fiyat Sorun

0545 123 14 06

Web Tasarım

Web tasarımı, basit tanımı ile birlikte, bir web sayfasının veya web sitesi ön ucunun (frontend) tasarlanması ve düzenlenmesidir. Web tasarım kapsamı içerisinde; UI/UX tasarımı ve grafik tasarımı yer almaktadır. En son çıkan web geliştirme teknolojileri ile birlikte hem kreatif fikirlerin hem de teknik deneyimin birleşimi ile ortaya çıkar.

Web tasarımcısının temel gayesi; mevcut fikirlerinizi geliştirmek ve ilgi çekici görünen ve bunu ziyaretçilerine hissettiren bir web sitesi oluşturmak; süreç boyunca projeye rehberlik etmektir. İşletmeniz için en doğru teknolojileri ve hedef kitlenize uygun tasarımları sizinle birlikte hayata geçirmektir.

Tasarımcılar, ziyaretçiyi sitede tutacak ve odağını doğru alanlara yönlendirecek web sitesi görselleri (banner, slider vb.) oluşturmak için Adobe Photoshop ve Illustrator gibi farklı yazılım programlarını kullanırlar. Tasarım geliştirme stratejileri doğrultusunda, içerik ziyaretçileriniz veya potansiyel müşterileriniz site üzerinde daha çok zaman geçirecek, hemen çıkma oranı düşecek ve dönüşüm artacaktır.

İyi kurgulanmış ve tasarlanmış bir web sitesi, bir firmanın dijital olarak büyümesine önemli katkılarda bulunur. Sadece online satış yapan firmalar içi değil, kurumsal web sitesi oluşturmak isteyen firmalar için de web tasarım çok önemlidir. Kurumsal kimliğinizi, vermek istediğiniz mesajı ve sektördeki konumunuzu en güzel yansıtan faktörlerinden biri, web sitenizin tasarımıdır.

Gezgin Ajans profesyonel web tasarım ekibi olarak, çok sayıda müşterimize web tasarım desteği sunduk. Hem dijital satış yapan firmaların hem de kurumsal web sitesi oluşturmak isteyen firmaların taleplerini en iyi şekilde karşılamaya devam ediyoruz. Firmanızı dijital ortamda milyonlarla buluşturan, ürün ve hizmetlerinizi tanıtan, kurumsal yapınızı betimleyen en önemli değerlerden birisi, kurumsal web sitesidir. Bununla birlikte, web sitenize gelen bir ziyaretçi, firmanız hakkındaki ilk intibayı, tasarım üzerinden oluşturmaktadır.

Neden Kurumsal Web Tasarım Yaptırmalısınız?

Günümüz şartlarında, işletmeler için dijitalde var olmak bir seçenek değil, bir zorunluluktur. Bazı koşullarda değişim, isteğe bağlı yaşanmaktadır. Bazı koşullarda ise mecburiyet üzerine gerçekleşir. Covid-19 öncesi birçok kurumsal firma, bu alana dev bütçeler ayırdılar ve isteğe bağlı değişimler gösterdiler. Covid-19 sonrası ise bu değişim bir zorunluluk haline geldi.

Hem B2B hem de B2C alanında bulunan tüketiciler, ihtiyaçlarının büyük kısmını online sorgulamalar üzerinden gideriyorlar. Bu açıdan, web siteniz, potansiyel müşterinizle firmanızın etkileşime girdiği ilk yerdir. Dolayısıyla iyi bir tasarım, potansiyel müşterinizi ikna ederek müşteriniz olmasında önemli bir role sahiptir.

Yapılan araştırmalara göre; sayfa yüklendikten sonra, ziyaretçinizi etkilemek için sadece 0,05 saniyeniz bulunuyor. Bu durum günlük hayatta da geçerlidir. Bir insan başka bir insan ile geçireceği ilk birkaç saniye içerisinde, hayatı boyunca oluşacak izlenimler elde eder. Bir başka araştırmaya göre; ziyaretçilerin %94’ü, web sitesinin tasarımından aldığı izlenime göre firmaya güven duyabiliyor ya da güvensizlik hissi oluşabiliyor. Tüm bu bilgiler, web tasarımın önemini net bir şekilde vurguluyor.

İnsanoğlu bilinçli olarak ya da bilinçdışı olarak, ilk tepkiyi görsellere vermektedir. Dikkat çekici tasarım, hem ürünleri hem de firmanın kurumsal yapısını ön plana çıkarır. Kötü tasarlanmış bir web sitesi, eğer ki kendi alanında tekel değilse, kullanıcıların büyük bir kısmı siteyi hızlı bir şekilde terk ediyor ve firma imajını olumsuz bir şekilde aklına kazıyor.

İyi Web Tasarımının İşletmeler İçin Önemi

Tüketiciler iyi tasarlanmış sitelerde sade ve eski nesil sitelere göre daha fazla zaman harcarlar. Neden iyi bir web tasarım yaptırmalıyım? sorusunun 10 basit cevabı aşağıda yer almaktadır.

1.     İşletmenizin İlk İzlenimi Olarak Hizmet Ediyor. Tüketici 1 saniyenin altında bir sürede markanız hakkında ilk izlenimini oluşturur. İyi bir web tasarımı, hedef kitlenin uzun süre web sitenizde kalmasına yardımcı olur ve potansiyel müşteri dönüşümünü artırır.

2.    Güveni ve Marka Tutarlılığını Artırır. Hem çağın gereksinimlerini yakalamış hem de profesyonel web tasarımları, kurumsal kimliğe katkı sunarak, güven eğilimini artırır. Amatör olarak tasarlanmış bir web sitesi, müşterinin temkinli yaklaşmasına ve alternatif firma olduğu takdirde satın almayı gerçekleştirmemesine yol açar. Küresel firmaların, logoları, kullandığı renkler ve mottosu, onları tanıtmaya yeter. Televizyon reklamlarında sadece bir üçgen işareti ile Doritos firmasının akıllara kazınması gibi, tasarımın gücü yadsınamaz seviyededir.

3.    Kullanılabilirliği Artırır. Doğru tasarlanmış bir web sitesi sayesinde, ziyaretçiler tüm sayfa öğelerini kolaylıkla bulabilirler. Profesyonel olmayan yaklaşımlar ile tasarıma boğulmuş siteler, ziyaretçilerin web site içerisinde kaybolmasına ve çıkış yapmasına yol açacaktır.

4.    Gezinmeyi Kolaylaştırır. İyi tasarlanmış bir web sitesi, Hick Yasasını takip etmelidir. Bu yasaya göre, seçenek çoğaldıkça karar verme zorlaşır ve süre uzar. Bu nedenle, alternatif sayısı az, yalın ve doğru tasarım, kolay karar vermeyi sağlar. Ziyaretçi site üzerinde daha fazla süre geçirir.

5.    SEO Stratejinizi Güçlendirir. Arama motorları web tasarım konusunda, işlevselliğe önem vermektedir. Arama sorgulamalarında üst sırada çıkmak için, SEO dostu web tasarım yaklaşımına ve tekniklerine dikkat etmek gerekir.

6.    Web Sitesi Yükleme Hızını Artırır. Yapılan araştırmaya göre 3 saniyeden fazla süren sayfa yüklemeleri sonucunda, ziyaretçi siteyi terk ediyor. Hemen çıkma oranının yüksek olmasında, en büyük pay, sayfa yükleme hızına aittir. Google, arama sorgulamalarında, sayfa yüklenme hızı yüksek olan web sitelere öncelik vermektedir. Bu durumda, hem direkt gelen kullanıcı için hem de Google sorgulamalarında üst sıralarda yer bulmak için doğru tasarım yani yüksek sayfa yükleme hızı önemlidir.

7.    Hemen Çıkma Oranlarını Azaltır. Kaliteli tasarım ilgi uyandırır. Ziyaretçilerin web tasarımı beğenmesi halinde daha çok sayfayı gezmek istediği ve firma detaylarını öğrenmek istediği görülmektedir. Bu açıdan hemen çıkma oranınını azaltmak isteyen firmalar, sitenin tasarımını gözden geçirmelidir.

8.    Potansiyel Müşterileri ve Dönüşümleri İyileştirir. Profesyonel tasarıma sahip olan web sitesi, potansiyel müşterilerini daha kolay ikna eder. Bu sayede dönüşüm oranları artar.

9. Rakiplerinize Karşı  Avantaj Sağlar. Dijitalde alışveriş yapan müşteriler çok dikkatlidir. Aynı alanda satış yapan çok sayıda e-ticaret sitesi bulunuyor olabilir. Daha kurumsal ve kullanıcı dostu bir site, her zaman bir adım önde olacaktır.

10. Müşteri Hizmetlerini ve Memnuniyetini Artırır. İşlevsel tasarımlar müşteri deneyimine katkı sağlar ve müşterilerin memnun bir şekilde ayrılmasına olanak tanır. Ziyaretlerinden memnun bir şekilde ayrılan hedef kitle, bir sonraki ihtiyacı için ilk adres olarak sizi düşünür. Bu düşünce çoğunlukla bilinçaltında gerçekleşir.

Gezgin Ajans olarak web tasarım konusuna 360 derece bakış açısı ile yaklaşıyor, yeni tasarımın yukarıda sayılan tüm getirileri barındırmasına özen gösteriyoruz.

Mobil & Tablet Uyumlu Web Tasarım

Günümüzde dijital satış işleminin büyük bir kısmı, mobil ve tablet cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Bu yüzden, web tasarım konusunda sadece masaüstü cihazları ve notebookları dikkate almamak gerekir. Tüm cihazlarda sorunsuz bir görünüm ve işlev sunacak responsive görünümü kazanmak lazım.

Gezgin Ajans olarak responsive olmayan tasarımları, gerekli düzeltmeler doğrultusunda responsive hale getiriyoruz. Bu sayede, müşteri deneyiminde ciddi bir iyileşme yaşanıyor ve satışlara oldukça olumlu yansımaları oluyor.

SEO Uyumlu Web Sitesi

Arama motorları üzerinden organik ziyaretçi edinmek, tüm web sitelerin ilk önceliğidir. Ücretli reklamlar ile sağlanan ziyaretçi maliyeti özellikle online satış yapmayan web siteleri için çok külfetli olacaktır. SEO uyumlu web site tasarımları sayesinde, SEO’ya katkı sağlamış ve organik trafiğinizi artırmış olursunuz.

Google gibi arama motorları, web sitelerine düzenli olarak botlarını gönderirler. Botlar aracılığı ile çok sayıda analiz yapılır ve veriler toplanır. Google bu veriler ışığında, sitenize bir değer tayin eder ve bu değer, arama sıralamanızı etkiler. Sayfa yüklenme hızı, işlevsellik, içerik, ziyaretçilerin sitede kalma süresi, tasarım hataları vb. birçok faktör, Google tarafından değerlendirilmektedir.

Profesyonel ekibimiz, mevcut web siteniz hakkında detaylı bir inceleme yaparak, mevcut hataları ortaya çıkarır. Hem hataların giderilmesi hem de yeni tasarım yaklaşımları ile geliştirilmesi sağlanır. Doğru tasarım yazılımı ile birlikte, site hızında ciddi artışla elde edebilirsiniz. Yaptığımız tüm çalışmalar, site içi SEO konusunda başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Özel Yazılım Web Tasarım

Firmaların taleplerini proje bazlı değişiklik göstermektedir. Müşterilerimizin bir kısmı mevcut web sitenin yenilenmesi ve hataların giderilmesini talep ederken, bazı özel müşterilerimiz, özel yazılım web tasarım talebinde bulunmaktadır. Bu konuda öncelikli yaklaşımımız, müşteri ile bir araya gelerek, taleplerin tek tek not alınmasıdır. Devamında proje kapsamı ortaya konulur ve anlaşma sağlanması halinde çalışmalara başlanılır.

Özel yazılım web tasarım hizmetleri, anlaşma dahilinde özel teklif üzerine yapılmaktadır. Projenin teslim süresi, kapsamı ve ilgili tüm detaylar anlaşma şartlarında yer almaktadır.

Web Tasarım Ajansı

İşletmelerin, arama motorları üzerinden sıkça web tasarım ajansı araması yapması, ilginin ne düzeyde olduğunu göstermektedir. Son zamanda, web tasarım ajanslarının sayısı bir hayli artmış olup, çok sayıda yeni firma sektöre katılmıştır. Bu durum sektör için olumlu gözükse de birçok firmanın mağduriyet yaşamasına da neden olmaktadır. Projelerin zamanında yerine getirilmemesi ve projede yaşanan eksiklikler, firmaların gelişimlerini olumsuz etkilemektedir.

Gezgin Ajans, web tasarım hizmetlerini profesyonel bir şekilde sunarken, yıllar içerisinde oluşturduğu geniş müşteri portföyü sayesinde çok sayıda referansa sahiptir.

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım alanında yapılan çalışmaların fiyatlandırması, projenin kapsamına göre farklılık göstermektedir. Ajans olarak, müşterilerimize şeffaf bir yaklaşım sergiliyoruz. Öncelikle müşterimizin taleplerini net bir şekilde öğreniyor, ilgili web siteyi ekibimiz ile birlikte inceliyor ve kapsamı oluşturuyoruz. Müşterimizin taleplerine ek, web site üzerinden düzeltilmesi gereken ya da geliştirilmesi gereken konular var ise bu bilgileri de paylaşmış oluyoruz. Tüm bu bilgiler doğrultusunda, özel fiyatlandırmamızı değerli müşterimize sunuyor ve onay dahilinde çalışmaya başlıyoruz.

Size özel hazırlayacağımız teklifi öğrenmek için bilgi@ gezginajans.com adresine e-mailinizi iletebilirsiniz. Bununla birlikte 0312 911 23 02 nolu telefon numarası üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Taleplerinize kısa süre içerisinde yanıt vermekteyiz. Sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görmekten mutluluk duyarız.

ARAYIN

WhatsApp WhatsApp