Logo Tasarımı | Gezgin Ajans A.Ş. ®

Logo Tasarımı

Talebiniz alındı, en kısa sürede size ulaşacağız.

Logo tasarımı, dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte çok daha önemli ve görünür bir hale gelse de logonun tarihçesi yüzyıllar öncesine dayanıyor. 

Logo, statik bir sembolden çok daha fazlası anlamına geliyor. Bir kurumun, markanın, organizasyonun, kısacası tüm oluşumların kimliğini yansıtan önemli bir değerdir. Görsel kimliğe sahip olmayan bir marka, henüz varoluşunu tamamlamamıştır. 

Hedef kitle üzerinde net ve kalıcı bir izlenim oluşturmak için ilgi çekici ve kurumu ifade eden bir tasarıma sahip olmak çok önemlidir. Sadece bir tasarım çalışması olarak görünen logo, aslında bir markanın sahip olduğu tüm değerleri tek bir tasarım ile temsil etmesini sağlar.

Gezgin Ajans olarak, logo tasarımının firmalara kattığı gücün farkındayız. Markaların kurumsal bir görünüm kazanması için olmazsa olmaz değerlerden biri olan logo, güvenin, ürün ve hizmet kalitesinin, kimliğin ve çok daha fazla detayın müşteriye olan yansımasıdır. Sizler de işletmenize tescilli bir logo kazandırmak istiyorsanız logo tasarım hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Markanızı en iyi yansıtacak logo tasarımını gerçekleştirmek için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Logo Tasarımı

Dikkat çekici bir marka farkındalığı oluşturmak zaman alan bir konudur. Uzun bir süreç ve pazarlama çalışmaları sonucunda, markalar akıllara kazınan izler bırakmaya başlar. Bu sürecin ilk adımların biri kurumsal logo tasarımı oluşturmaktır. Sahip olduğunuz logo tasarımı ile yapılacak bütün pazarlama faaliyetlerini oluşturursunuz.

Kurumsal bir logo tasarımına sahip olmanın satış adetleri üzerinde direkt olarak etkisi olduğu bilinen bir bilgidir. Müşteri sadakati, gelirlerin artması, güven oluşturma ve dikkat çekme gibi bir işletmenin en çok üzerinde durduğu faktörler, logo ile doğrudan ilgilidir. 

Kurumsal logo tasarımı için öncelikle işletmenin faaliyetleri, bulunduğu pazar, hedef kitle, satılan ürün veya hizmet ve birçok farklı metrik ortaya konmalıdır. Zira, bir hukuk firmasının kurumsal logo tasarımı ile oyuncak satan bir firmanın logo tasarımı aynı olmayacaktır. Doğru logo tasarımı, öncelikle kendinizi nasıl ifade etmek istediğinizden ve kime ifade etmek istediğinizden geçmektedir. 

Gezgin Ajans’ın profesyonel grafik tasarım ekibi, kurumsal logo tasarımına geçmeden önce, ihtiyaç duyulan tüm bilgi ve metrikleri talep eder. Alınan bilgi ve metrikler doğrultusunda logo tasarımına başlanır ve müşterinin taleplerini karşılayacak, başarı sağlayacak ve gerçekten dikkat çekici bir logo tasarımı oluşur. Sahip olduğumuz referanslar, logo tasarım çalışmalarımızın başarısının en büyük destekleyicisidir.

Logo Neden Yaptırmalısınız?

Logo tasarımı birçok küçük ve orta ölçekli firma için gereksiz bir masraf kalemi olarak görülmekteydi. Günümüzde ise basit bir blog sitesinin dahi logoya sahip olduğunu görüyoruz. Bir logoya sahip olmanın, varlığın en hızlı ve etkili ifadelerinden biri olduğu anlaşılmış durumdadır. 

Markanın temel taşlarından bir olan logo, birçok sebeple yaptırılması zorunlu bir tasarımdır. İşletmenin bulunduğu pazar, sattığı ürün veya sağladığı hizmet ne olursa olsun, profesyonel bir şekilde hazırlanmış bir logoya sahip olmalıdır. Ayrıca, özgün bir logoya sahip olmak ve tescil etmek çok önemlidir. Bu sayede, sadece sizin kullanabileceğiniz bir logo, kayıt altına alınmış olunur.

Logo tasarımı neden yaptırılmalı sorusuna karşılık temel seviyede fayda sağlayan 4 önemli faktör şu şekildedir;

  1. Logo, bir markanın yüzüdür

Her tüketici, markaları logosu ile resmetme eğilimindedir. Marka ile sağlanacak deneyim ve etkileşim üzerinde büyük etkisi bulunmaktadır. Herhangi bir markanın logosunu gördüğünüzde onunla yaşadığınız etkileşimler, duygular ve haz saniyenin altında bir sürede aklınıza gelir. Birçok küresel marka bu durumu müşterilerine kabul ettirmiştir. Bir cips markasının, sadece geometrik bir şekil ile müşterilerin aklına geliyor oluşu, logo tasarımının gücünü net bir şekilde göstermektedir.

  1. Logo tüketici karar verme sürecini hızlandırır

Logonun bilinçli veya bilinçsiz olarak tek bir görünümü ile tüm ürün ve hizmetleri akıllara gelir. Deneyim ile direkt olarak bağ oluşturan logo, karar sürecini hızlandıran etmenlerden biridir. Seçenekler arasında kalındığında iyi deneyim yaşatmış bir markanın logosunu gördüğünüzde çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ikna olabilirsiniz.

Logonun karar verme sürecindeki etkisini özellikle hızlı tüketim ürünleri kategorisinde görmekteyiz.

  1. Logo markanın hızla tanınmasını sağlar

Markanın yazılı olarak kendini ifade etmesi, uzun kelimeler hatta cümleler gerektirmektedir. Sadece bir logo tasarımı ise markanın anlatmak istediği birçok bilgiyi hedef kitleye saniyenin altında bir sürede iletir. Basit bir logonun gücü cümleler ile anlatılan bir ifade bütününden daha etkili olabilir. 

    2. Logolar sizi rakiplerinizden farklı kılar

Herhangi bir sektör içerisinde çok sayıda firma birbirine benzer ürün ve hizmetler üretmektedir. İşletmelerin birbirinden farklılaşması ve müşteri gözünde doğru bir şekilde algılanması için logoya ihtiyaç duymaktadır. Logo, müşteri gözünde kalıcı bir izlenim oluşturur ve rakiplerden kolay bir şekilde farklılaşmaya yardımcı olur. 

Logo Tasarım Ajansı

Profesyonel logo tasarım süreçlerinizi yönetiyoruz. Logo tasarımı sürecinin ilk adımı projenin parçalara bölünmesidir. Bu sayede, logo tasarımı, düşünce, grafik, psikoloji gibi farklı disiplinler tarafından sağlanan veriler doğrultusunda oluşturulabilir.

Aşağıda yer alan logo tasarım süreçlerini takip ediyoruz;

Tanım: Müşteri ile yapılan ilk iletişimimiz ve müşterinin beklentileri bizler için çok önemlidir. Bu sayede, müşterinin talepleri çok iyi bir şekilde tanımlanmış olur. Müşterinin sahip olduğu vizyon net bir şekilde ortaya konulduğunda araştırma çalışmalarına geçilir.

Araştırma: Bu adımda, müşterinin talebi, bulunduğu pazar ve sattığı ürün veya hizmetler göz önüne alınarak kapsamlı bir araştırma ve analiz süreci yapılır. Piyasa trendleri incelenir ve en iyi grafik tasarımı için doğru renk, yazı tipleri yazı boyutları belirlenir.

Beyin Fırtınası: Bu aşamada, farklı disiplinler tarafından beyin fırtınası gerçekleştirilir. Bir logonun, insan bilinçaltına doğru mesajları iletmesi gerekir. Bu süreç içerisinde en etkili logo tasarımını oluşturmak için fikirler bir araya getirilir.

Geliştirme: Tanımlanmış olan logo tasarımı üzerine araştırmalar yapıldıktan ve projeler üretildikten sonra geliştirme aşamasına geçilir. Logo üzerindeki değişikliklerin veya eklemelerin yapıldığı aşamadır. Müşterinin görüşleri bu aşamada alınır ve geri bildirimler doğrultusunda değişiklikler yapılarak müşteri memnuniyeti sağlanır.

Uygulama: Nihai onay sonrasında logo tasarımı da son aşamaya gelir ve uygulamaya konulur.

Logo Çalışmasının Ardından Başka Neler Yapılmalı?

Hizmet verdiğiniz sektöre uygun olarak logo çalışmanız hazırlandıktan sonra kurumsal kimliğinizi oluşturan diğer çalışmaların da yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar nelerdir?

  • Kartvizit Tasarımı
  • Cepli Dosya Tasarımı
  • Antetli Kağıt ve Zarf Tasarımı
  • Email İmza Tasarımı
  • Promosyon Ürün Tasarımı (Defter, Ajanda, Kupa Bardak vb. )
  • Katalog Tasarımı

Gezgin Ajans’ın profesyonel grafik tasarım ekibinden logo tasarım hizmeti almak çok kolay. Tek yapmanız gereken bilgi[@]gezginajans.com e-mail adresi üzerinden ya da 0312 911 23 020545 123 14 06 nolu telefon numaraları üzerinden iletişime geçmektir. Sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görmek isteriz.

Yaptığımız Logo Tasarımları

Alanınıza göre sizin için en uygun logo tasarımı çalışmasını hazırlıyoruz.

ARAYIN

WhatsApp WhatsApp