Eskişehir Sosyal Medya Danışmanlığı | Gezgin Ajans A.Ş. ®

Eskişehir Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı, Instagram, TikTok, Facebook, Twitter, LinkedIn gibi en sık kullanılan sosyal medya platformları üzerinde, içerik oluşturma, yayınlama ve analiz etme süreçlerini kapsayan önemli bir danışmanlıktır. Eskişehir’de faaliyet gösteren firmaların, şehrin dinamiklerine uygun bir şekilde sosyal medya içerikleri üretmesi, işletmenin bilinirliği ve gelirleri üzerinde direkt olarak etkili olacaktır. Eskişehir’in bir öğrenci şehri olması, sosyal medya danışmanlığını çok daha önemli hale getiren faktördür.

Sosyal medya yönetimi, profesyonellik gerektiren ve bir strateji doğrultusunda yönetilen önemli bir görevdir. Bu işin profesyonel bir ekip tarafından yönetiliyor olması, hedef kitleye çok daha etkili bir şekilde ulaşmayı sağlar. Sosyal medya ajansı, sosyal medya danışmanlığı vermek üzere kurulmuş, profesyoneller tarafından sonuç odaklı bir şekilde çalışmalar yapan kuruluştur. Düzenli raporlamalar gerçekleştirerek, hem başlangıçtan gelinen güne kadar ki gelişmeler ortaya konmuş hem de performans yakından takip edilmiş olunur. Bu gibi yönleri ile firmaları kendi işlerine odaklanmasını sağlarken, sosyal medya hesaplarının da sosyal medya uzmanı tarafından yönetilmesine olanak tanır.

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Bir sosyal medya uzmanı, sosyal medya pazarlamasında nitelikli bilgiye sahip olan, profesyonel iletişim becerilerini etkin bir şekilde kullanabilen, yeni trendlere ayak uydurabilecek kadar yaratıcı kişilerdir.

Sosyal medya ajansı tarafından müşterilerin sosyal medya hesaplarını yönetmesi için atanan uzmanlar, müşteri ile anlaşılan sosyal medya paketi doğrultusunda görevleri yerine getirir. Farklı paketler farklı hizmetler sunmaktadır.

Sosyal medya üzerinde kampanyalar oluşturmak, içerik oluşturmak, yayınlamak ve analizini gerçekleştirmek öne çıkan görevler arasındadır. Bu adımların her biri uzmanlık ve sosyal medya trendlerinin yakından takibini gerektirir. Birçok sektörde, bu işlemleri gerçekleştirecek uzman istihdam etmek hem şirket için masraflı hem de organizasyon şeması olarak mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda, sosyal medya ajansı üzerinden dış kaynak olarak bu gibi ihtiyaçlar karşılanabilir.

Neden Sosyal Medya Danışmanlığı Almalıyım?

Farklı pazarlama stratejileri geliştirmek, hedef kitle üzerinde etki oluşturacak içerikleri ortaya koymak, farklı sosyal medya platformlarının trendlerine uygun planlamalar yapmak ve süreçleri analiz etmek uzmanlık ister. Bu süreçlerin profesyonel bir ekip tarafından karşılanması, sosyal medya danışmanlığı ile sağlanabilir.

Sosyal medya danışmanlığı sayesinde, aşağıda yer alan 3 temel konuda hizmet alınmış olur;

  • İçerik Oluşturma: Farklı sosyal medya hesaplarına uygun formatlarda ve ölçülerde içeriklerin oluşturulması işlemidir. İşletmenin sahip olduğu kitleye uygun şekilde içerikler oluşturularak maksimum etkileşim ve dönüşüm elde edilmiş olur.
  • İçerik Paylaşmak: İçeriklerin oluşturulması kadar içeriklerin bir strateji doğrultusunda doğru bir düzende paylaşılması da çok önemlidir. Günün en çok etkileşim alacağı saatlerde paylaşım gerçekleştirmek çok önemli bir konudur. İçeriklerin tutarlı bir şekilde paylaşılması, kullanıcıları düzenli takibe sevk eder. Bunun sonucunda, sosyal medya hesabı düzenli bir şekilde takip edilen bir kitleye ulaşmış olur. Zaman içerisinde bu kitlenin büyümesi ivme kazanacaktır.
  • İçeriği Analiz Etme: Her bir içerik paylaşıldıktan sonra analiz edilmeli ve performansı ortaya konmalıdır. Bu sayede, içeriklerin optimizasyonu sağlanarak etkileşim ve dönüşüm oranları artırılır.

Sosyal Medya Yönetim Fiyatları

Sosyal medya danışmanlığı doğrultusunda müşterilere sunulan farklı sosyal medya paketleri bulunmaktadır. Her paket, farklı hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır. Sadece içerik oluşturma ve paylaşma içeren paketler olduğu gibi; sosyal medya hesaplarının tam yönetimini oluşturan, müşteri mesaj ve yorumlarının takibi ve cevaplanması dahil kapsamlı paketler de bulunmaktadır.

Sosyal medya paketlerinin içeriği incelenerek en sağlıklı paket belirlenebilir. Eskişehir sosyal medya danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilir ve istekleriniz doğrultusunda oluşturulacak özel paketler hakkında teklif alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp
Bizi Arayın