Yozgat Sosyal Medya Danışmanı - Gezgin Ajans A.Ş. ®

Yozgat Sosyal Medya Danışmanı

Sosyal medyanın gelişmesi ve büyük kitlelere ulaşmayı kolaylaştırmasıyla, küçük şirketler de rekabet eder hale geldiler. Kısa süre içerisinde fenomenleşen işletme sahipleri, uzun yıllar sonucu elde edilen müşteri kitlelerine çok kısa bir zamanda ulaşma olasılığına sahip. Sosyal medyanın oluşturduğu bu gücü profesyonel bir şekilde kullanırsanız, işletmenizin hem bilinirliğini hem de satışlarını artırabilirsiniz. Firmaların imajı üzerinde çok büyük etkisi olan resmi sosyal medya hesapları, potansiyel müşterilerin ilk bakacağı adres olacaktır. Gezgin Ajans’ın deneyimli sosyal medya uzmanı kadrosuyla farklı sektörden çok sayıda firmaya sosyal medya danışmanlığı hizmeti sağlıyoruz. Yozgat sınırları içerisinde yer alan firmaların da sosyal medyanın avantajlarından faydalanması için bizimle iletişime geçmesini istiyoruz.

Yozgat sosyal medya danışmanı arayan işletmeler, 0312 911 23 02 nolu telefon numarası ve bilgi[@]gezginajans.com e-mail adresi iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirler. Sunduğumuz sosyal medya danışmanlığı hizmeti, her bütçeye uygun şekilde planlanmış olup, sağladığı avantajlarla işletmelerin başarılı olmasına büyük katkı sunmaktadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hangi Sektörler İçin Faydalıdır?

Sosyal medya danışmanlığı almak isteyen işletmeler, kendilerine ne ölçüde fayda sağlayacağı konusunda tereddüt yaşıyor olabilirler. Yozgat’ta faaliyet gösteren bütün işletmelerin sosyal medyadan faydalanabileceği bir nokta kesinlikle bulunmaktadır. Ürün tasarlayan ve satan işletmeler, kendi sektöründe bulunan diğer firmalar ile etkileşime geçmek için LinkedIn gibi iş profesyonellerinin bulunduğu platformlara yönelebilir. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren, restoran, kuaför, eğlence sektörü, otel vb. sektörler ise Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden potansiyel müşterilere ulaşabilir ve tanınırlıklarını artırabilirler.

Dijital ortamda satış yapmak isteyen işletmeler ise, uygulamalarına veya e-ticaret sitelerine sosyal medya hesapları üzerinden organik trafik sağlayabilirler. Ürünlerini, sosyal medya hesapları üzerinden tanıtan firmalar, ürünleri hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek isteyen kullanıcıları, sorunsuz bir şekilde istenilen açılış sayfasına yönlendirebilirler. Sosyal medya doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde, satış rakamları üzerinde direkt olarak etkilidir.

Sosyal Medya Danışmanlığının İşletmelere Katkısı

Her ölçekte işletmenin, kendine en uygun sosyal medya platformunda veya platformlarında hesap açması zorunlu hale gelmiştir. Potansiyel müşterilere ulaşmak, firmanın bilinirliğini artırmak, ürün ve hizmetleri en ekonomik ve en verimli şekilde büyük kitlelere ulaştırmak, sosyal medya sayesinde mümkün hale geldi. Eskiden küçük ölçekte firmaların rekabet etme imkânı yokken, sosyal medyayla bu güce kavuştular. Günümüzde dev firmaların hızlı bir şekilde yok olduğunu gördüğümüz gibi küçük firmaların da hızlı bir şekilde büyüdüğüne tanık oluyoruz. Bunun arkasında yatan faktörlerden biri belki de en önemlisi sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaktır. Gezgin Ajans üzerinden alacağınız sosyal medya danışmanlık hizmetiyle şu önemli alt hizmetleri deneyimli sosyal medya uzmanlarından sağlamış olursunuz:

● İşletmenin bulunduğu sektöre uygun renk şemalarının seçilmesi, şablonların hazırlanması ve kurumsal kimliğe uygun tasarımların geliştirilmesi,
● İşletmenin sahip olduğu ürün ve hizmetler göz önüne alınarak en doğru yazı tipi ve metin dilinin belirlenmesi,
● Hedef kitlenin ilgisini çekecek, ürün ve hizmetleri en iyi şekilde tanıtacak içeriklerin oluşturulması,
● İçeriklerin planlı bir şekilde yayınlanması ve performans takibi,
● Paylaşım sonrası elde edilen metrikler doğrultusunda gerekli optimizasyonların yapılması ve etkileşimin arttırılması
● Müşteriye sunulan aylık raporlarla ilerlemenin somut rakamlar ile birlikte iletilmesi

Sosyal medya yönetimi, yukarıda da görüldüğü üzere, kendi içerisinde uzmanlık gerektiren çok sayıda alt başlığa sahiptir. Her bir alt başlık için özel çalışmalar yapılmalı ve süreç profesyonel bir şekilde yönetilmelidir. Sosyal medya kullanıcıları eskisinden çok daha seçiciler. Yüksek kalitede ve sıra dışı olmak her zaman daha fazla dikkat çekiyor. Sosyal medya ajanslarının görevi de tam olarak budur. İşletmeyi en iyi şekilde ifade ederken, kullanıcılarının beklentilerini öncelemek.

Yozgat Sosyal Medya Yönetim Fiyatları

Sosyal medya danışmanlık bedelleri, hizmetin kapsamına göre değişkenlik göstermektedir. Firmanın bulunması gereken ya da bulunmak istediği platform sayısı önemli bir kriterdir. Bunun yanı sıra, günlük veya haftalık paylaşılması gereken içerik sayısı, içeriklere gelen kullanıcı yorumlarının cevaplanması, ücretli kampanyaların oluşturulması ve dahası fiyatlandırma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Gezgin Ajans olarak yaptığımız ilk şey, işletmenin gereksinimlerini ve hedeflerini anlamaktadır. Bu bilgilerin doğru bir şekilde belirlenmesiyle en sağlıklı sosyal medya stratejisi ortaya konur. Belirlenen hizmet kapsamıyla fiyatlandırma da netleşecektir. Müşterinin onayı doğrultusunda çalışmalara başlanır ve müşteri ile oluşturulan yakın iletişimle süreç takip edilir. Sizler de sosyal medya danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için Gezgin Ajans iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

ARAYIN

WhatsApp WhatsApp