Konya Sosyal Medya Danışmanlığı - Gezgin Ajans A.Ş. ®

Konya Sosyal Medya Danışmanlığı

Konya, birçok sektörde öne çıkan işletmelere sahip bir ildir. İşletmelerin hem Türkiye’deki potansiyel müşterilerine hem de yurt dışındaki potansiyel müşterilerine ulaşmak için çeşitli pazarlama kanallarını kullanması gerekir. Pazarlama kanalları arasında en düşük maliyetli olmasına rağmen en yüksek performansı gösteren kanal, sosyal medya pazarlamasıdır.

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alınarak, işletmelerin sosyal medya hesapları profesyonel bir şekilde yönetilebilir. Bu sayede, işletmeler kendi işlerine odaklanırken; sosyal medya hesapları da trendlere uygun, hedef kitleyle olan etkileşimi artıracak ve markanın daha görünür hale gelmesini sağlayacak bir strateji ile yönetilmiş olur.

Sosyal medya ajansı tarafından TikTok, Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn gibi farklı hedeflere uygun olarak tercih edilen sosyal medya platformları kullanılır. Sosyal medya platformları üzerinde paylaşılacak özgün gönderiler, Konya’da faaliyet gösteren işletmelerin tüm dünyaya ulaşmasını sağlar.

Sosyal Medya Danışmanlığı Ne İşe Yarar?

Sosyal medya danışmanlığı, firmanın bulunduğu sektöre uygun strateji geliştirilerek, sosyal medya hesaplarının yönetilmesi işlemidir. Bu yönetim süreci içerisinde, içeriklerin oluşturulması, paylaşılması, analiz edilmesi, takipçiler ile olan etkileşim ve sosyal okuma gerçekleştirilmektedir.

Sosyal medya uzmanı tarafından gerçekleştirilen işlemlerle her bir sosyal medya hesabı, profesyonel bir şekilde yönetilmeye başlar. Sosyal medya yönetimi, uzmanlık ve sabır gerektiren bir iştir. Tutarlı olmak, özgün gönderi oluşturmak ve düzenli paylaşım gerçekleştirmek ancak profesyonel bir yaklaşım ile mümkün olabilir.

Gönderilerde kullanılan görsellerin, grafiklerin, videoların ve metnin olabildiği kadar özgün ve yüksek kalitede olması gerekir. Bu özgünlüğü elde etmek için farklı ihtiyaçları kapsayacak sosyal medya paketi seçenekleri bulunmaktadır. İşletmeler kendileri için uygun paketi seçebilir ya da bizimle iletişime geçerek ihtiyaçların daha sağlıklı bir şekilde belirlenmesini sağlayabilir.

Sosyal Medya Uzmanının Temel Görevleri

Sosyal medya uzmanı, belirlenen ihtiyaçları karşılamak için farklı görevlere sahip olabilir. Aşağıda yer alan görevler, farklı ihtiyaçları karşılayan sosyal medya uzmanı görevleridir;

  • Paylaşım stratejisinin belirlenmesi ilk aşamadır. İçinde bulunulan sektöre uygun renk tonları, iletişim tarzı ve grafik seçimleri yapılır.
  • Devamında, oluşturulacak özgün gönderilerin doğru saatlerde paylaşılır. Bu konuda hedef kitle analizi gerçekleştirilir ve doğru paylaşım saatleri ve günleri belirlenir.
  • Paylaşılan gönderilerin oluşturduğu performans düzenli bir şekilde takip edilir. Bu sayede, paylaşımlar düzenli bir şekilde optimize edilir ve etkileşim oranları artırılır.
  • Talep edilen ihtiyaca göre, takipçilerin gönderdiği mesajlar ve yorumlar cevaplanır ve etkileşim artırılır. Bu gibi takipler, dönüşüm oranlarının artırılması üzerinde direkt olarak etkilidir.

Yukarıda yer alan temel görevler, bünyesinde çok sayıda ayrıntıyı barındırmaktadır.

Konya Sosyal Medya Yönetim Fiyatları

Konya’da faaliyet gösteren firmalar, tarafımızdan sosyal medya danışmanlığı hizmeti almak isterlerse, öncelikle ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda, talebi karşılayacak sosyal medya paketi detayları ortaya çıkar. Bu aşamada, işletmeye teklif sunulur ve teklif onayının ardından çalışmalara başlanır.

Çalışmalar düzenli bir şekilde işletmelere raporlanır. Bu sayede, işletmeler ödemiş oldukları ücretin karşılığını ne seviyede aldıklarını görmüş olurlar. İşletmenin ulaşmak istediği hedeflere bağlı olarak ücretli ve ücretsiz yeni sosyal medya kampanyaları gerçekleştirilmektedir. Sizler de detaylı bilgi almak ve teklif talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ARAYIN

WhatsApp WhatsApp