Çankırı Sosyal Medya Danışmanlığı | Gezgin Ajans A.Ş. ®

Çankırı Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı alan işletmelerin zaman içerisinde elde ettikleri kitlelerle hem bilinirliği artıyor hem de e-ticaret yapan firmalar, kendilerine organik bir şekilde müşteri kazandırmış oluyor. Sosyal medya hesaplarının büyümesi için, başlangıçta sabırlı bir şekilde içerik paylaşılması gerekir. Başlangıç noktasında yaşanan az etkileşim, düzenli içerik oluşturmada motivasyon kaybına neden olabilir. Bu açıdan, firmaların kendi işine odaklanması ve sosyal medya hesaplarının da dış kaynak olarak satın alması her zaman sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

Çankırı sosyal medya danışmanı konusunda arayış içerisinde olanlar için uzun yıllardır sektörde yer alan Gezgin Ajans, farklı sektörlerden firmalara vermiş olduğu hizmetler sayesinde oldukça deneyimlidir. Gezgin Ajans’ın bünyesinde yer alan deneyimli sosyal medya uzmanı ekibi sayesinde, işletmenizin sosyal medya hesapları profesyonel bir şekilde yönetilebilir. Sosyal medya paketleri ve ihtiyacınız olan özel hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için 0312 911 23 02 nolu telefon numarası ve bilgi[@]gezginajans.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Dünyada her ölçekte firmanın önem gösterdiği sosyal medya dünyası, eskiden bir seçenek olsa da şimdilerde bir zorunluluk haline geldi. Dijitalleşme konusunda yavaş kalan işletmelerin varlıkları tehdit altına geliyor. Müşteri kitlesi her zaman popüler olan markalara yöneliyor. Bu durumlar göz önüne alındığında, rekabetçi kalabilmek, daha fazla müşteriye ulaşmak, bilinirliği artırmak ancak be ancak sosyal medyada aktif olmakla mümkün.

İşletmeme Neden Sosyal Medya Danışmanlığı Almalıyım?

Her ölçekte işletme, ürün ve hizmetlerini tanıtmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için çeşitli pazarlama kampanyaları gerçekleştirmek zorundadır. Hiçbir işletme ürün ve hizmet ortaya koyduktan sonra müşterilerin kendi başlarına haberdar olmasını ve satın almasını beklemezler. Günümüzün en düşük maliyetli ve en etkili pazarlama faaliyetlerinden biri şüphesiz sosyal medya pazarlamasıdır. Sosyal medya üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar organik olabileceği gibi ücretli çalışmalar da gerçekleştirilebilir.

Gezgin Ajans, müşterilerinin büyük bir bölümüyle hem organik çalışmalar yürütmekte hem de ani ürün lansmanları, takipçi sayısının agresif bir şekilde artırılması ve diğer hedeflerden dolayı ücretli kampanyalar ortaya koyuyor. Her biri farklı uzmanlık gerektiren bu kampanyalarla, işletmeler hedeflerine çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaşıyor. Sosyal medya yatırımları ekonomik olmakla birlikte çok büyük gücü beraberinde getirir. Kendi kendini organik bir şekilde büyüten kanallar, işletmeler için büyük bir ekonomi oluşturabilir. Restoran, kuaför, gym, pilates salonu vb. fiziki olarak hizmet veren işletmeler daha çok kişiye ulaşırken; e-ticaret yapan firmalar ise ürün ve hizmetlerini dijital ortamda satma imkanı elde ederler.

Sağladığı çok sayıda fayda sayesinde sosyal medya danışmanlığı için ayrılan bütçeler, kısa vadede olmasa da uzun vadede karşılığını fazlasıyla vermektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı ve İçeriği

Çankırı’da faaliyet gösteren işletmeler, sosyal medya danışmanlığı satın aldıkları takdirde hangi hizmetleri elde edeceklerini merak ediyor olabilir. Sosyal medya yönetimi, işletmelerin hedeflerine bağlı olarak farklı içeriklere sahip olabilir. Ancak, her danışmanlık hizmetinde olduğu gibi sosyal medya danışmanlığında da aşağıdaki gibi temel işlemler yerine getirilmektedir;

  • İşletmenin içerisinde bulunduğu sektöre, markanın kurumsal yapısına ve kullandığı dile uygun içerik şablonlarının oluşturulması
  • İşletmenin sektörüne ve kurumsal kimliğine uygun yazı tipinin seçilmesi
  • İşletmenin sahip olduğu kimliğe uygun grafiklerin, tasarımların ve görsellerin oluşturulması
  • Şirketin bulunduğu sektöre uygun sosyal medya platformlarında hesapların açılması veya mevcut hesapların yönetilmesi
  • Farklı sosyal medya platformları için farklı, trendlere uygun ve hedef kitlenin ilgisini çekecek içeriklerin oluşturulması ve paylaşılması
  • Farklı platformlardan paylaşılan içeriklerin aldıkları etkileşim ve diğer performans ölçütlerinin takibi
  • Performans raporlarına bağlı olarak sürekli optimizasyonun yapılması
  • En etkili paylaşım zaman dilimlerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda etkileşimin arttırılması
  • Gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda elde edilen sonuçların müşteriye raporlanması

Sosyal medya yönetimi, birçok açıdan uzmanlık gerektiren süreçlerin bir arada gerçekleşmesidir. Bu açıdan tek bir kişi tarafından yapılması bir hayli zordur. Bir ekip ile birlikte, grafiklerin alanında uzman kişi tarafından oluşturulması, kullanılan metinlerin başka bir kişi tarafından kaleme alınması ve paylaşımların planlı bir şekilde yapılması için profesyonel araçların kullanılması gerekir.

Çankırı Sosyal Medya Yönetim Fiyatları

Standart sosyal medya paketleri satın alarak, ihtiyacınızı karşılayacak bir hizmete başlayabilirsiniz. Ancak işletmenizin sahip olduğu hedefler doğrultusunda özel paketler hazırlanması gerekebilir ya da A’dan Z’ye sosyal medya danışmanlığı tercih edilebilir. Çankırı sosyal medya yönetimi ve fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, Gezgin Ajans iletişim kanalları üzerinden detaylı bilgi edinebilirler.

Çankırı’da ve tüm Türkiye’de bilinirliğinizi, satışlarınızı, ziyaretçilerinizi ve hedefleriniz doğrultusunda ulaşmak istediğiniz metrikleri artırmak için sosyal medyanın gücünden faydalanın. Bu gücü profesyonel bir şekilde kullanmak isterseniz, Gezgin Ajans bir telefon uzağınızda bulunuyor.

ARAYIN

WhatsApp WhatsApp